ZİRKONYUM DİŞ TEDAVİSİ KARŞIYAKA 
Zirkonyum dişlerin temizlemesi nasıl yapılır?
Zirkonyum dişleri, doğal dişlerimiz gibi düşünmeliyiz. Tedavi sonrası ağız hijyeninin korunması, zirkonyum dişlerin kullanım süresini arttırmaktadır. Dişler düzenli bir şekilde fırçalanmalı ve diş ipi kullanılmalıdır. Zirkonyum köprü altında yemek artıkları birikimi, ağız kokusu yapmaktadır ve ağız hijyenine zarar vermektedir. Köprü altı temizleyicileri olan “superflosslar” ile köprülerin temizliği aksatılmadan yapılmalıdır. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Kanal tedavili dişlere zirkonyum diş tedavisi uygulanabilir mi?
Kanal tedavisi dişin içindeki canlı dokunun uzaklaştırılması ve oluşan boşluğun doldurulması ile ilgilidir. Zirkonyum dişler, dayanak noktasını dişin sert ve kristalize yapısı olan mine ve dentin dokularından almaktadır. Sert dokunun yeterli miktarda bulunduğu, mobilitenin(sallanmanın) bulunmadığı kanal tedavili dişlere uygulanabilmektedir. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Eski kaplama/köprüler, zirkonyum kaplama/köprüler ile değiştirilebilir mi?
Estetik beklentilerinizi karşılayamayan ve çiğneme esnasında fiziksel olarak rahatsızlık duyduğunuz eski köprüler/kaplamalar, zirkonyum köprü/kaplama ile değiştirilebilir. Zirkonyum köprü/kaplama, diş ve yumuşak dokularınızın durumuna göre uygulanabilir. Zirkonyum köprüler/kaplamalar için estetik ve mekanik kurallara uygun olarak dişlerde düzenlemeler yapılarak tedaviye başlanabilir. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Zirkonyum dişler doğal görünür mü?
Zirkonyum materyali, diş hekimliğinde kullanılan materyaller arasında, dişi estetik ve fiziksel açıdan en iyi taklit eden materyallerden biridir. Hastalarımız, zirkonyum diş tercihinde istediği renk ve diş yapısını tercih edebilmektedir. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Tüm dişleri zirkonyum diş yaptırmak mümkün mü?
Diş dokusunun yeterli olduğu her dişe, zirkonyum tedavisi uygulanabilir. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Zirkonyum dişlerin kullanım süresi ne kadardır?
Sağlıklı ağız hijyeni, yapılan zirkonyum dişin kullanım süresini önemli anlamda etkilemektedir. İyi ağız hijyenine sahip hastalarımız, dişlerini uzun yıllar kullanabilmektedirler. Zirkonyum materyalinin fiziksel özellikleri doğal dişlere benzemektedir. Yüksek dayanıklılık ve yüksek kırılma direncine sahiptir. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Zirkonyum dişler, temas ettiği karşı çenedeki dişlere zarar verir mi?
Zirkonyum dişlerin, karşı çenedeki dişlerle olan teması, kişiye özel çene hareketlerine uygun olarak şekillendirilmektedir. Karşı çene dişleriyle uygun temas noktaları oluşturulur ve bu şekilde dişlere zarar vermez. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Zirkonyum kron/köprüler ne zaman tercih edilir?
Beyazlatma yöntemleri ile sonuç vermeyen lekelenmeler ve renklenmelerin tedavisinde, ortodontik tedavi yönteminin tercih edilmediği çapraşıklık, diastema vb. durumlarda, aşırı madde kaybı bulunan dişlerin restorasyonlarında, implant üstü protezlerde, arka ve önünde sağlıklı destek dişleri bulunan dişsiz boşluklarda tercih edilebilir. Bu boşluklarda implant tedavisi de önerilebilir. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Diş taşları olan ve dişleri sallanan hastalarda zirkonyum diş tedavisi
uygulanabilir mi?
Diş taşları bulunan fakat sallanmayan dişlere zirkonyum diş tedavisi uygulanabilir. Sallanan dişlerde ise uygulanacak tedavi sonrası dişler sallanmaya devam edecektir. Bu dişler kısa sürede kaybedilecektir. Zirkonyum tedavisi, sallanan dişler için önerilmez. Dentapoint Karşıyaka ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde ve Dentapoint  Bostanlı ağız ve diş sağlığı polikliniğinimizde zirkonyum diş tedavisi olabilirsiniz. Karşıyaka zirkonyum diş tedavisi için 05425267670 , Bostanlı zirkonyum diş tedavisi için 05455267670'den bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Leave your comment