Lingual Ortodonti (Görünmeyen Diş Teli)

divider

Ortodontik tedavide tellerin gözükmemesini sağlamak amacıyla araştırıcılar braketleri dişlerin arka yüzlerine yapıştırma fikrini ortaya atmış ve lingual ortodonti kavramı oluşmuştur. Bu yöntem ile birlikte dişlerin ön yüzüne yapıştırılan braketlerin tasarımı değiştirilerek dişlerin arka yüzlerine uyum sağlayabileceği hale getirilmiştir.

Diş bozukluklarının hemen hemen hepsinde bu yöntem uygulanabilmektedir. Ancak dişlerin arka yüzlerinde yoğun diş taşı birikimi, ön bölgede dişlerin birbirine temas etmemesi (açık kapanış) ve yaygın çürük varlığı durumlarında uygulanamamaktadır. Ayrıca tedavi başlangıcında dilin braketlere sürekli temas etmesi sonucu dilde ufak, aft benzeri yaralar oluşabilmektedir.

Bu braketlerin fabrikasyon ve kişiye özel üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Dişlerimizin ön yüzleri çoğumuzda benzerdir ancak arka yüzlerde farklılıklar olabilmektedir. Dolayısıyla lingual tedavide en güzel sonuca kişiye özel olarak üretilen braketler ile olacaktır.

İşleme doktorunuz tarafından alınan detaylı ölçü ile başlanır. Daha sonrasında bu ölçüler laboratuvar ortamında cihazla taranarak dijital ortama aktarılır. Laboratuvarda üretilen size özel braketler ve teller klinikte dişlerinizin arka yüzlerine yapıştırılır.

Karşıyaka Lingual Ortodonti ve Karşıyaka Görünmeyen Diş Teli +90 (542) 526 76 70 randevu alabilirsiniz.

Bostanlı Lingual Ortodonti ve Bostanlı Görünmeyen Diş Teli +90 (545) 526 76 70 randevu alabilirsiniz.divider
divider
Hizmet: LingualOrtodontiGörünmeyenDisTeli