Zirkonyum diş estetik ve fonksiyon olarak diş hekimliği teknolojisinin vardığı son noktadır.
Hazırlanma sürecinde harcanan emek , hazırlanırken kullanılan teknoloji ve kullanılan materyal merak edilen zirkonyumun fiyatını doğrudan etkilemektedir. Uygulama sürecinde hastalara tedavi ücreti bilgisi verilirken pek çok klinikte farklı sonuçların çıkmasını da etkileyen bu üç etkendir.


Zirkonyum estetik diş fiyatını etkileyen birinci etken ; hazırlama sürecinde teknik ekibin başarısı ve emeği :

Pek çok noktada estetik amaç ile uygulanana zirkonyum estetik diş protezlerinin perde arkasında kalabalık bir teknik ekibin emeği yatar . Sağlamlık ve Estetik anlamda teknik ekibin özen ve tecrübesi etkilidir. İyi çalışan düzenli çalışan ve tecrübeli teknik ekipler ucuz çalışmıyor . Hayatın pek çok alanında olduğu gibi işini çok iyi yapan emekçiler , bunun karşılığını talep ediyor. Zirkonyum diş fiyatı 2023 yılında fiyatı etkileyen birincil etken de labaratuar çalışanlarının tecrübe ve başarısı. Kesin olan bir şey var ki çok ucuz zirkonyum dişlerin işçilik noktasında eksiklikleri vardır. Aynı şekilde hekimin tecrübesi ve uygulama şekilleri de fiyatı etkiler.

Hazırlanma sürecinde kullanılan teknoloji zirkonyum estetik dişin fiyatını etkileyen ikinci etken ;

Estetik zirkonyum diş protezleri ileri bir teknolojinin ürünüdür . Bloklar halinde alınan ve ağızdan alınan ölçülere göre 3D kazıyıcılar ve bilgisayar programları ile hazırlanan zirkonyum dişlerin tedavi ücretini bu cihazlar etkiler. Yüzbinlerle Euro’lara alınan bu cihazların ve bilgisayar programları tedavi maliyetini artırır. Bu cihazlardan çok başarılı olan ve çok daha az sorunla çalışan ; dentsply sirona , Cerec , 3Shape gibi cihazların alım ve işletim maliyeti fiyatı etkiler.

 

Zirkonyum Diş Malzeme Kalitesi ; pek çok ülkede üretilen zirkonyum diş tabletlerinin üretim ve malzeme kalitesi , dövize endeksli olması uygula fiyatını etkiler . Pek tabi pek çok üründe olduğu gibi zirkonyum kaliteleri arasında fark çoktur . Bu farklara bağlı olarak fiyat değişir . Zirkonyum bloğunun kalitesi estetiği ve sağlamlığı direkt etkiler .

Leave your comment