İmplant diş ücretlerini etkileyen pek çok etken vardır. Bu makalede sizlere bu etkenleri olabildiğince açıklamaya çalışacağız. Bu makale aynı zamanda implant seçiminde de sizlere yardımcı olacaktır.

İzmir İmplant Diş Ücretlerini Etkileyen Etkenler
- Diş hekiminin başarı ve tecrübesi
- Kullanılan implantın kalite ve başarısı
- İmplamtın üstüne yapılacak dişin kalite ve malzeme cinsi
- İmplant ile diş bağlantısı ( abutment ) seçeneği

Bu etkenlerim hepsi implant diş ücretini doğrudan etkiler. Bunları sizlere fikir vermesi açısından biraz daha açıklaya çalışacağız

Diş Hekiminin Başarı ve Tecrübesi

- Pek tabi ki Diş hekiminin başarısı ve tecrübesi uygulama cerrahi ücretini doğrudan etkiler . Bu sadece Fiş hekimliğinde veya tıp mesleklerinde değil ; tüm iş kollarında başarılı ve tecrübeli bireyler karşılığını aşmak istediklerinden ücret noktasına daha çoğunu talep eder . Bu ücret karşılığında her meslek gurubunda her birey daha başarılı hizmet alır .

- Kullanılan diş Implantının kalitesi doğrudan etkilidir. Pek çok ülkenin pek çok segmentte farklı implantları mevcuttur. Bu implantlar arasında Alman malı implant ve İsveç malı implantlar kalite ve deneyim noktasında daha da ilerdedir . Firmalardan dövize endeksli olan diş implantları da uygulama ücretini etkiler . Yerli implant markalarının alım maliyeti daha düşük olduğu için daha ucuza uygulandığı gibi ; Nobel implant , Strauman implant , Bicon implant gibi başarısını kanıtlamış implantların ücretleri daha yüksektir.

- İmplant yapay bir kök gibi düşünülebilir . Üzerine gelecek diş ise imlalanta fonksiyon katar . Yapılacak dişin estetik zirkonyum diş olması , metal altyapılı porselen diş olması , akrilik protez olması , Toronto protez olması gibi durumlara göre implantın uygulama ücretini doğrudan etkiler.

- Abutment farkı : Diş ile İmplantı birbirine bağlayan yapı abutmenttir. Kuvvetlendirilmiş kaliteli paslanmaz çelikten üretilen abutmentler tasarımsal olarak farklılık gösterir bu da İzmir implant diş fiyatını etkiler . Vidalı implant diş , vidasız implant diş gibi seçeneklere bağlı olarak abutment fiyatları değişir ve bu da uygulama ücretini etkiler.

Leave your comment